hurtownia odzieży używanej Usati.pl - LOGO
hurtownia odzieży używanej Usati.pl - LOGO

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na podstawowe i najczęściej zadawane pytania z jakimi spotykamy się odpisując na bardzo duże ilości e-maili jakie otrzymujemy każdego dnia.

1.Czy muszę mieć zarejestrowaną działalność, aby kupić towar w Usati.pl?

Nie trzeba. W naszej firmie mogą na takich samych zasadach kupować osoby nie posiadające zarejestrowanej działalności gospodarczej. Jeżeli nie potrzebujesz faktury VAT, bo nie prowadzisz firmy, to na cały zakupiony u nas towar wystawimy Tobie zwykły paragon z kasy fiskalnej.

2.Jaką minimalną ilość odzieży używanej muszę zakupić?

W przypadku standardowej oferty minimalna ilość odzieży sortowanej to 600kg a odzieży niesortowanej 3000kg. Okresowo (raz na 1-2 miesiące) organizujemy promocyjne zbiórki mniejszych zamówień od wielu klientów jednocześnie. Dzięki takiemu zabiegowi limity spadają zazwyczaj do 200kg sortu lub 1000kg niesortu. Dodatkowo przeważnie przy takich zbiórkach nie ponosisz wysokich kosztów dostawy bezpośrednio z Włoch, które pokrywa nasza firma, a towar możesz odebrać osobiście w naszym magazynie. Informacje o najbliższej zbiórce takich zamówień są dostępna na stronie AKTUALNE PROMOCJE. Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco informowany o takich promocjach zapisz się na nasz NEWSLETTER.

3.Czy można u was zakupić na próbę np. jeden worek sortu?

Nasza firma zajmuje się importem dużych ilości dla poszczególnych klientów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować bezkonkurencyjne ceny. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy Klienci przed podjęciem decyzji o zakupie większej ilości chcieliby najpierw sprawdzić jakość oferowanego przez nas asortymentu. Zawsze posiadamy na stanie pewne ilości odzieży używanej i nowej, którą odwiedzający nas Klienci mogą obejrzeć. Każdy nowy Klient, ma prawo zakupić na próbę niewielką ilość towaru, aby przekonać się o jego atrakcyjności. Nie posiadamy na stanie każdego rodzaju towaru, więc warto się z nami skontaktować i dopytać co jest aktualnie dostępne. W przypadku gdy dany asortyment się Tobie spodoba, my dajemy gwarancję, że bezpośrednio z Włoch dostarczymy Tobie towar takiej samej wysokiej jakości.

4.Czy mogę zakupić towar bez faktury i nie płacić 23% VAT?

Można zakupić towar bez faktury (zostanie w takim wypadku wystawiony paragon z kasy fiskalnej), ale nie ma możliwości nie doliczania do rachunku 23% podatku VAT. Nasza firma dokonując bezpośredniego importu towarów z Unii Europejskiej musi rozliczyć się z każdego kilograma sprowadzonej odzieży. Podatek VAT doliczany jest każdemu Klientowi.